Psychiatrie v otázkách a odpovědích

Na těchto stránkách se můžete seznámit s otázkami používanými v písemných testech při zkoušce z psychiatrie posluchačů 1. lékařské fakulty UK v Praze (4. ročník - všeobecné lékařství). Otázky jsou vybírány z databáze obsahující 670 položek rozdělených podle jednotlivých oborů do těchto skupin: Obecná psychiatrie (doc. P. Pavlovský), Dětská psychiatrie (as. D. Janotová), Biologická psychiatrie (doc. I. Paclt, doc. K. Hynek), Forenzní psychiatrie (prof. J. Raboch), Kazuistiky (doc. R. Jirák), Komunikační dovednosti (as. J. Pavlát), Psychofarmakologie (doc. R. Jirák, doc. I. Paclt), Sexuologie (prof. J. Raboch), Speciální psychiatrie (doc. P. Pavlovský, prof. Papežová), Psychoterapie (as. P. Hellerová). Ke každé otázce je navrženo 3 až 6 odpovědí, z nichž zkoušený má označit jednu správnou. Jako zdroj byly použity částečně upravené otázky a odpovědi publikované v knize PSYCHIATRIE-TESTY (Raboch a kol.), Galén, Karolinum, Praha 1997.

html Psychiatrie v otázkách a odpovědích Přejít - Psychiatrie v otázkách a odpovědíchOtevřít v novém okně - Psychiatrie v otázkách a odpovědích 13.11.2006 kdokoli Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: psychiatrie, testy, databáze otázek a odpovědí, odkazy

autor: Zdeněk Fišar | pracoviště: Psychiatrická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 13.11.2006 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Fišar Zdeněk: Psychiatrie v otázkách a odpovědích. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 13.11.2006, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-435-psychiatrie-v-otazkach-a-odpovedich>. ISSN 1803-6619.