Hyperandrogenní syndrom

Přednáška shrnuje aktuální poznatky o definici, etiologii, diagnostice a léčbě této nejčastější ženské endokrinopatie ve fertilním věku. Přednáška z dílny Gynekologicko-porodnické kliniky je určena zejména studentům 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. K přihlášení použijte stejné údaje jako do SIS.

html Hyperandrogenní syndrom Přejít - Hyperandrogenní syndromOtevřít v novém okně - Hyperandrogenní syndrom 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: polycystická ovária, anovulace, obezita, pozdní rizika

autor: David Cibula | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Cibula David: Hyperandrogenní syndrom. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-432-hyperandrogenni-syndrom>. ISSN 1803-6619.