Preeklampsie - Patologické stavy v těhotenství III

Přednáška pojednává o etiopatogenezi, managementu a možných komplikacích preeklampsie. Jde o závažné, poměrně časté, specificky gestační onemocnění, dříve označované jako EPH gestóza. Ozvučená přednáška je určena studentům oborů porodnictví a gynekologie. (II. chirurgická klinika - kardiovaskulární chirurgie 1. LF UK a VFN)

html Preeklampsie Přejít - PreeklampsieOtevřít v novém okně - Preeklampsie 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: těhotenství - komplikace, preeklampsie, eklampsie, pozdní gestóza, edémy, hypertenze, proteinurie, eklampsie

autor: Vratislav Krejčí | pracoviště: II. chirurgická klinika - kardiovaskulární chirurgie 1.LF a VFN | publikováno: 1.7.2007 | poslední úpravy: 4.12.2012
citace: Krejčí Vratislav: Preeklampsie - Patologické stavy v těhotenství III. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 1.7.2007, poslední aktualizace 4.12.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-427-preeklampsie-patologicke-stavy-v-tehotenstvi-iii>. ISSN 1803-6619.