Porodnické operace, porodní poranění

Přednáška shrnuje podmínky a indikace základních porodnických operací. Dále pojednává o nejčastějších poraněních při porodu. Ozvučená přednáška "Porodnické operace, porodní poranění" je určena pro studenty 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze oborů porodnictví a gynekologie.

html Porodnické operace, porodní poranění Přejít - Porodnické operace, porodní poraněníOtevřít v novém okně - Porodnické operace, porodní poranění 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: porodnické chirurgické výkony, porod - vedení, porodní poranění, císařský řez, forceps, vakuumextrakce, obraty plodu

autor: Zdeněk Hájek | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 27.6.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Hájek Zdeněk: Porodnické operace, porodní poranění. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 27.6.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-04-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-422-porodnicke-operace-porodni-poraneni>. ISSN 1803-6619.