Antihypertenziva - Léky používané u kardiovaskulárních onemocnění

Kriteria arteriální hypertenze, rozdělení hypertenze, rizika spojená s arteriální hypertenzí. Zásady léčby, nefarmakologická a farmakologická léčba hypertenze. Výběr farmakoterapie: 1) Léky s klinicky prokázaným příznivým vlivem na morbiditu a mortalitu léčených (léky volby u hypertenze), 2) ostatní antihypertenziva.

html Antihypertenziva Přejít - AntihypertenzivaOtevřít v novém okně - Antihypertenziva 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: hypertenze, diuretika, receptory adrenergní beta - blokátory, antihypertenzíva, farmakoterapie, diuretika, blokátory kalciových kanálů, blokátory beta-adrenergních receptorů, inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu, sartany

autor: Dagmar Lincová | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 9.1.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Lincová Dagmar: Antihypertenziva - Léky používané u kardiovaskulárních onemocnění. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 9.1.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-415-antihypertenziva-leky-pouzivane-u-kardiovaskularnich-onemocneni>. ISSN 1803-6619.