Lokální anestetika - Text pro bakalářské obory

Lokální  anestetika - Text pro bakalářské obory

Základní poznatky o lokálních anesteticích pro bakalářské obory. Text se stručně zabývá dělením lokálních anestetik podle chemické struktury, mechanismem jejich účinku, farmakokinetikou, dalšími účinky těchto látek a jejich nežádoucími účinky, dále vlivem vazokonstrikční přísady a uvádí základní druhy lokální anestézie. Jednotlivá lokální anestetika jsou prezentována s přihlédnutím na aktuální stav v ČR. Text je doplněn seznamem literatury pro zájemce o hlubší studium.

html Lokální anestetika Přejít - Lokální  anestetikaOtevřít v novém okně - Lokální  anestetika 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: anestetika lokální, anestézie lokální, farmakokinetika, mechanismus účinku, farmakokinetika, nežádoucí účinky, vazokonstrikční přísada, druhy lokální anestézie, základní lokální anestetika

autor: Norbert Gaier | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 17.1.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Gaier Norbert: Lokální anestetika - Text pro bakalářské obory. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 17.1.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-411-lokalni-anestetika-text-pro-bakalarske-obory>. ISSN 1803-6619.