Analgetika a antirevmatika - Prezentace pro bakalářské obory

Prezentace shrnuje možnosti farmakologického ovlivnění bolesti a zánětu u chorob pohybového ústrojí. Používaná léčiva patří do skupiny anilinových (např. paracetamol) a fenazonových derivátů a mezi nesteroidní antirevmatika. Dále jsou uvedeny chorobu modifikující léčiva revmatoidní artritidy. V přehledu jsou shrnuty základní farmakologické vlastnosti, nežádoucí účinky a základy terapeutického použití.

html Analgetika a antirevmatika Přejít - Analgetika a antirevmatikaOtevřít v novém okně - Analgetika a antirevmatika 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: farmakoterapie, analgetika, antirevmatika, bolest, artritida revmatoidní, osteoartritida, analgetika, paracetamol, nesteroidní antirevmatika, osteoartróza, revmatoidní artritida

autor: František Perlík | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 9.1.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Perlík František: Analgetika a antirevmatika - Prezentace pro bakalářské obory. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 9.1.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-408-analgetika-a-antirevmatika-prezentace-pro-bakalarske-obory>. ISSN 1803-6619.