Porodnická analgezie a anestezie

Postavení porodnické analgezie a anestezie v managementu porodu a ovlivnění porodnického stresu. Na Gynekologicko-porodnické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice Praze byly v roce 1992 položeny základy pro postgraduální vzdělávání v problematice porodnické analgezie a anestezie, a to se zvláštním zaměřením na regionální techniky. Do dnešního roku se pravidelně organizovaných kurzů zúčastnilo více než sedm set ékařů a porodních asistentek z více než poloviny porodnických a anesteziologických oddělení a klinik České republiky.

Klíčová slova: analgézie porodnická, anestézie porodnická, porod - vedení, analgezie, anestezie, porodnictví, stres

autor: Antonín Pařízek | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 11.4.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Pařízek Antonín: Porodnická analgezie a anestezie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 11.4.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-09-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-403-porodnicka-analgezie-a-anestezie>. ISSN 1803-6619.