Urogynekologie - Inkontinence moči u žen

Ozvučená přednáška "Inkontinence moči u žen" je určena studentům a zájemcům o obory porodnictví a gynekologie. Symptom inkontinence moči u žen je definován jako stížnost na jakýkoliv vůlí neovladatelný únik moči. Podle starší definice jsme hovořili o inkontinenci moči jako o nechtěném úniku moči z uretry, který je objektivně prokazatelný a je pro ženu sociálním a hygienickým problémem. Nová definice je tedy jednodušší.

Klíčová slova: moč - inkontinence, ženy, terapie, inkontinence moči u žen, konzervativní léčba, operační léčba, prevence

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Alois Martan | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 12.4.2007 | poslední úpravy: 14.5.2012
citace: Martan Alois: Urogynekologie - Inkontinence moči u žen. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.4.2007, poslední aktualizace 14.5.2012 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-402-urogynekologie-inkontinence-moci-u-zen>. ISSN 1803-6619.