Databáze obrazů v gastroenterologii

Databáze zahrnuje vybrané endoskopické, sonografické, endosonografické a RTG obrazy z obrazové dokumentace 4.interní kliniky VFN a 1.LF UK, Praha. Pro vyhledávání v textu - popisu obrázku stačí zadat i část slova, sekvencí jsou označeny soubory obrázků, např. pro ilustraci několika fází terapeutického výkonu, sekvence jsou číslovány chronologicky, číslo sekvence je zobrazeno u každého obrázku, kterýá do nějake sekvence patří. Vyhledávání pomocí názvu souboru (JPG file) umožňuje nalezení podle data uložení obrázku, v názvu každého obrázku v databázi je string tvaru RRMMDD, tj. lze vyhledat obrázky zadáním určitého data, nebo jeho části. Typ dokumentu je ENDO, EUS nebo RTG.

html Databáze obrazů v gastroenterologii Přejít - Databáze obrazů v gastroenterologiiOtevřít v novém okně - Databáze obrazů v gastroenterologii 12.12.2006 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: databáze, gastroenterologie, lékařská informatika, endoskopie, endosonografie, rentgenový obraz, Obrazová data, databáze, gastroenterologie, endoskopie, RTG, sonografie, endo-sonografie, lékařská informatika

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Petr Kocna, Martin Bortlík, Milan Lukáš, Stanislav Adamec, Miloš Dvořák, Tomáš Krechler, Vladimír Novotný | pracoviště: IV. interní klinika - klinika gastroenterologie a hepatologie 1.LF a VFN | publikováno: 12.12.2006 | poslední úpravy: 14.5.2012
citace: Kocna Petr, Martin Bortlík, Milan Lukáš, Stanislav Adamec, Miloš Dvořák, Tomáš Krechler, Vladimír Novotný: Databáze obrazů v gastroenterologii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 12.12.2006, poslední aktualizace 14.5.2012 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-386-databaze-obrazu-v-gastroenterologii>. ISSN 1803-6619.