Technologie kvantitativních metod

Optické metody: absorpční, verikální, reflexní a atomová absorpční fotometrie, fluorimetrie, chemiluminiscence, turbidimetrie, nefelometrie. Elektrochemické metody: potenciometrie, ampérometrie, polarografie, coulometrie, konduktometrie. Elektromigrační metody: zónová elektroforéza, izoelektrická fokusace, izotachoforéza, kapilární elektroforéza, western blotting. Fyzikální metody: osmometry. Chromatografie: TLC, HPLC, GLC.

Klíčová slova: optické metody, elektrochemické metody, elektromigrační metody, fyzikální metody, amplifikace termocyklery a termomixéry, izotopové metody, chromatografické metody

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Petr Štern | pracoviště: Ústav klinické biochemie a laboratorní diagnostiky 1.LF a VFN | publikováno: 19.2.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Štern Petr: Technologie kvantitativních metod. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 19.2.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-384-technologie-kvantitativnich-metod>. ISSN 1803-6619.