Náhlé příhody v gynekologii

Náhlé gynekologické příhody nejsou synonymem náhlých příhod břišních, avšak částečně se s nimi překrývají a bolest břicha bývá, kromě krvácení z rodidel, jejich nejtypičtějším příznakem. Přednáška obsahuje definici těchto akutních stavů, jejich rozdělení, typické symptomy a diferenciální diagnostiku. Obsahuje příklady nejčastějších příčin. Podrobněji je zmíněna problematika appendicitis u těhotných a ektopické gravidity.

html Náhlé příhody v gynekologii Přejít - Náhlé příhody v gynekologiiOtevřít v novém okně - Náhlé příhody v gynekologii 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: náhlé příhody, gynekologie, apendicita, těhotenství mimoděložní, adnexitida, náhlá příhoda břišní, appendicitis, adnexitis, mimoděložní těhotenství

autor: Michal Mára | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.3.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Mára Michal: Náhlé příhody v gynekologii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.3.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-383-nahle-prihody-v-gynekologii>. ISSN 1803-6619.